مشاوره بورس

مشاوره بورس

بازار بورس در سالهای اخیر رشد بسیار بالایی داشته و مشاوره بورس برای سرمایه گذاری و خرید و فروش بهتر و سودآوری بیشتر متقاضیان زیادی پیدا کرده ست. اما به همان میزان که امکان سودآوری با توجه به رشد شاخص، تورم و سهام شرکت‌ها بسیار بالا رفته، انتخاب گزینه مناسب برای سرمایه گذاری نیز حساسیت بالاتری پیدا کرده است. به همین علت شرکت‌های سبدگردانی و سرمایه گذاری زیادی در حوزه مشاوره سرمایه گذاری در بورس و خرید و فروش برای مشتریان شروع به کار کردند.

از آنجایی که استقبال مردم از این بازار حجم زیادی اکانت و نقدینگی به سمت بازار بورس روانه کرده است؛ تعداد افرادی که نیاز به آموزش و مشاوره بورسی دارند تا برای تامین امنیت و در قدم بعدی افزایش ارزش سرمایه‌شان آموزش ببیند، مشورت بگیرند یا کمک داشته باشند بسیار افزایش پیدا کرده است. اما به همان اندازه که رشد بورس بخاطر ورود نقدینگی افزایش پیدا کرده و توان سودآوری بیشتری دارد، به همان میزان حساسیت و حد ضرر و حفظ سرمایه نیز افزایش پیدا کرده و تخصص بیشتری را نیاز دارد.

برای کسب درآمد از بورس، باید با رفتار بازار و معاملات بورسی آشنا باشیم تا بتوانیم از فرصت‌های سرمایه گذاری در بورس به موقع و به درستی استفاده نمائیم.

مشاوره سرمایه گذاری در بورس

متاسفانه تقاضای زیاد و نداشتن سواد کافی باعث شده تا مجموعه‌ها و افراد غیر متخصص و سودجو بدون علم و تجربه کافی سرمایه‌های مردم را درگیر هیجانات بازار کنند و در معرض ریسک‌های پرخطر قرار دهند و در نهایت پشیمانی برای صاحبان سرمایه به بار آورند. به همین علت اعتماد به بازار بورس و سرمایه گذاری در بورس هر روزه در میان مردم کمرنگ‌تر می‌شود.

اما بهترین صنعت برای سرمایه گذاری، مناسب‌ترین سهم از همه نظر و بهترین موقعیت خرید و فروش سهام مورد نظر چه زمانی است؟ به چه کسانی می‌توان اعتماد کرد و از چه کسانی باید مشورت گرفت؟

چندین روش برای کسب مشاوره بورس یا سرمایه گذاری در بورس وجود دارد:

مشاوره رایگان سرمایه گذاری در بور

1. استاد بورس شوید!

آموزش‌های مقدماتی، حرفه‌ای، تحلیل سهام و تمام علوم مورد نیاز بورس را گام به گام و حرفه‌ای یاد بگیرید، سپس با تکیه بر علم شخصی خودتان اقدام به خرید و فروش و کسب درآمد کنید. اینگونه می‌توانید تا سالیان سال از بورس درآمد داشته باشید. ( هرچند می‌توانید ابتدای راه از مشاوره بورس نیز استفاده کنید ) اما آیا اکنون هزینه و فرصت کافی برای یادگیری و کسب تجربه در حد درآمدزایی کم خطر و مطمئن از بورس را دارید؟

2. همراه مشاورین شوید و مشاوره بورس بگیرید!

در کنار کسب آموزش‌های مقدماتی و علوم پایه بورس، از متخصصین این حوزه و کسانی که دارای تخصص و تجربه‌ی بالایی هستند برای سرمایه گذاری در بورس مشاوره بگیرید سپس با کمک مشاوره بورس خودتان اقدام به سرمایه گذاری کنید.

این روش شاید بهترین روش سرمایه گذاری در بورس باشد چرا که هم بدون سواد پایه وارد بازار نشده‌اید هم دارایی‌تان به طور تمام و کمال در اختیار خودتان است و می‌توانید به مرور با کسب مهارت بیشتر از متخصصین بورس و کمک از مشاورین، سودآوری خود را افزایش دهید. البته به شرطی که باز هم زمان کافی برای یادگیری پیش نیازهای بورسی و حضور دقیق برای خرید و فروش تخصصی پای معالمات را داشته باشید.

مزایای دریافت مشاوره بورس از شرکت‌های مشاوره سرمایه گذاری

 • به سرمایه گذاران کمک می‌کنند تا استراتژی عملکرد مناسبی برای فعالیت در بازار بورس برای خود طراحی کنند.
 • این توانایی را به سرمایه گذاران بورسی می‌دهد تا بتوانند همانند یک فرد حرفه‌ای در بازار معامله نمایند.
 • با توجه به بی طرف بودن این شرکت ها، توصیه ها و پیشنهادات مناسب و منطقی بریا سرمایه گذاری در بورس ارائه می‌دهند.

3. سرمایه‌تان را به اشخاصی که ادعای تخصص و سودآوری دارند بسپارید! (هشدار!!!!!)

شما می‌توانید سرمایه‌ی خود را به اشخاصی که ادعای درست یا غلط مبنی بر سودآوری بالا دارند بسپارید. البته که ما اصلا این راه را پیشنهاد نمی‌کنیم چرا که به شدت امنیت سرمایه‌تان به خطر افتاده و ممکن است اسیر افراد سودجو شوید و تمام سرمایه‌تان را یکباره از دست بدهید. ( هرچند اختیار سرمایه شما با خودتان است و می‌توانید در شرایطی که امنیت کاملی برای پولتان حس کردید یا طرف مقابل شخص معتمدی مانند پدر یا فرزندتان بود این کار را نیز انجام دهید)

مشاوره سرمایه گذاری در بورس

4. تنها اختیار خرید و فروش با سرمایه‌تان را به متخصصین بدهید! سبدگردانی یا مدیریت پورتفوی

این یکی از امن‌ترین راه‌ها برای حفظ سرمایه‌ی شماست! شما می‌توانید با یک قرارداد رسمی یا حتی غیر رسمی و از روی اعتبار آشنایی، شخص یا گروهی از متخصصین بورسی را در سود خود شریک کنید و تنها اختیار خرید و فروش با پولتان را به متخصصین بورسی بدهید و خیالتان از دسترسی به خود سرمایه‌تان راحت باشد. بسیاری از افرادی که سرمایه گذاری در بورس را در قالب قانونی برای شما انجام می‌دهند سبدگردان نام دارند.

مزایای مدیریت پورتفوی توسط مشاور بورس یا سبدگردان

 • در این حالت فقط موجودی پورتفوی شما توسط یک متخصص مدیریت می‌شود و شخص سبدگردان دسترسی به خود پول شما و سواستفاده از آن نخواهد داشت.
 • سودآوری شخص سبدگردان مشروط به سودآوری شماست؛ پس تمام تلاش خود را برای افزایش سود سرمایه شما خواهد کرد.
 • شما دیگر نیازی به طی کردن دوره‌های پر هزینه آموزش بورس و تحلیل‌های مختلف نخواهید داشت.
 • نیازی به صرف وقت برای خرید و فروش دقیق و درست ندارید چرا که تمام کارهای موردنیاز پورتفوی شما را شخص یا گروهی که مدیریتش را بر عهده دارد انجام خواهد داد.

شرکت‌های مشاوره سرمایه گذاری

شرکت های مشاوره سرمایه گذاری بسیاری در حوزه سرمایه گذاری، سیگنال دهی و تشکیل سبد سهامی در بورس ایران فعال هستند که با مدیریت پورتفوی شما سعی در افزایش ارزش سرمایه شما خواهند داشت. در نظر داشته باشید که منظور ما از شرکت های مشاوره سرمایه گذاری، شرکت هایی هستند که خدمات مشاوره ای و سرمایه گذاری رو در محوریت بورس و موارد مورد معامله در بورس انجام میدهند.

از آنجایی تمام افراد علم یا زمان کافی برای فعالیت درست و موفقیت در بورس را ندارند، شرکت‌های مشاوره سرمایه گذاری در بورس به عنوان مدیر سبد سهام یا تنها در حد مشاوره بورس به مشتریان خود خدمات ارائه می‌کنند. همه افراد قادرند با مراجعه این شرکت‌ ها، از آن ها برای انجام معاملات خود در بازار بورس مشاوره سرمایه گذاری دریافت کنند. در واقع این شرکت‌ ها که با نام شرکت‌ های مشاور سرمایه گذاری شناخته شده اند و اغلب تحلیلگران و مشاوران بسیاری را در خود دارند؛ طبق تحلیل و بررسی تحلیلگران و مشاوران خود، سیگنال‌ های خرید و فروش را به مشتریان خود خواهند داد  یا برای مشتریان خود خرید و فروش خواهند کرد.

این شرکت‌ها به هیچ عنوان اجازه تضمین سودآوری ندارند و اگر شرکت یا مجموعه‌ای به شما تضمین سودآوری داد، حتما به ماهیت و فعالیت آن مجموعه شک کنید هرچند در بهترین دوران بورس ایران باشید. برخی از این شرکت‌های مشاوره سرمایه گذاری در بورس ، تنها سیگنال خرید و فروش را به ازای هزینه‌ای مشخص در اختیار شما قرار می‌دهند تا طبق آن برای سرمایه‌تان تصمیم بگیرید.

چگونه مشاوره بورس دریافت کنیم؟

 • حضوری : با توجه به تعدد سرمایه گذاران بازار بورس، این روش برای ارائه مشاوره به همه سرمایه گذاران تقریباً منسوخ شده است و ممکن است تنها در شرکت های کوچک صورت گیرد اما هنوز هم ارائه خدمات مشاور سرمایه گذاری در شرکت های سبدگردانی به سرمایه گذاران سبدگردانی به صورت حضوری و اختصاصی ارائه می شود.
 • تلفنی و مجازی : از طریق مشاوره بورس تلفنی یا از طریق ارتباط در شبکه‌های مجازی می‌توانید از خدمات مشاوره سرمایه گذاری در بورس بهره‌مند شوید یا برای سبدگردانی خود اطلاعات بیشتری کسب کنید.
مشاوره بورس

هزینه استفاده از خدمات سبدگردانی معمولا طبق قرارداد از درصدی از سود پورتفوی مشتری که توسط سبدگردان ایجاد شده‌است توسط شما باید پرداخت شود.

همچنین هزینه استفاده از خدمات مشاوره بورس و سرمایه گذاری و خرید و فروش طبق سیگنال، بر اساس نوع، کیفیت و مجموعه ارائه کننده، متفاوت خواهد بود. نکته ای که باید به آن دقت شود این است که ارائه تحلیل بورسی مستلزم صرف زمان زیاد، داشتن مهارت کامل و اطلاع از اخبار موثق است. لذا به صورت رایگان ارائه نمی شود و اگر جایی با تبلیغاتی مواجه شدید که این خدمات را به رایگان در اختیار همه قرار می داد، صحت و سقم آن را مورد بررسی قرار دهید.

انواع خدمات مشاوره بورس توسط گروه مشاورین H2

 • آموزش مقدماتی و پیش نیازهای خرید و فروش در بازار بورس
 • آموزش‌های حرفه‌ای بورس و انواع تحلیل تکنیکال و فاندامنتال
 • ارائه پیشنهاد سیگنال ‌های خرید و فروش یا نگهداری سهام که توسط متخصصین H2 بررسی شده‌اند.
 • اظهارنظر راجع به روند قیمت، عرضه و تقاضای سهام در آینده
 • اظهارنظر راجع به ارزش سهم بهادار با توجه به تحلیل های بنیادی شرکت و صورتهای مالی
 • مشاوره سرمایه گذاری در بورس همراه مدیریت استراتژیک ریسک و موقعیت
 • مشاوره در زمینه  تغییر و تجدید ساختار سبد سهامی با توجه به صنعت های در حال رشد در بورس

همچنین می‌توانید به طور کاملا رایگان از مطالب آموزش و مشاوره بورس و اخبار وبلاگ H2 بهره‌مند شوید.

فهرست